آموزش بازی کالاف دیوتی موبایل

آموزش بازی کالاف دیوتی موبایل (0 تا 100 رایگان و کامل)

کالاف دیوتی موبایل یکی از محبوب ترین بازی های موبایلی به حساب می­آید، به طوری که در ساعات ابتدایی انتشار آن بیش از 20 میلیون گیمر آن را در دستگاه های خود نصب کرده اند. همین موضوع باعث شده، کالاف دیوتی موبایل رکورد پردانلود ترین بازی موبایلی را بشکند. سبک تیراندازی اول شخص همیشه طرفداران خود را دارد. مجموعه بازی های کالاف دیوتی از بهترین ها در این سبک به حساب می­آید. اگر به تازگی تصمیم گرفته اید کالاف دیوتی موبایل را نصب کنید، مطالعه این مقاله به شما پیشنهاد می­شود. در این مقاله درباره گیم پلی، ترفند های بازی و همچنین تنظیمات آن صحبت می­کنیم.

دانلود و نصب کالاف دیوتی موبایل

دانلود بازی از گوگل پلی یا اپ استور بهترین راه است، زیرا به طور خودکار فایل دیتای بازی در گوشی قرار گرفته و نیازی نیست کاری انجام شود. همچنین نسخه اصلی را به راحتی می­توان در این دو منبع مطمئن پیدا کرد. یک روش دیگری نیز برای دانلود بازی کالاف دیوتی موبایل وجود دارد و آن مراجعه به سایت Logitheque است. پس از ورود به سایت، اپ و دیتای بازی را دانلود کنید. برای دانلود هر دو مورد حدود 2 گیگ حجم اینترنت نیاز است. پس از دانلود، فایل APK را نصب کرده و فایل دیتا را در پوشه OBB منتقل کنید. OBB در پوشه Androidقرار دارد. اگر در پوشه Android، OBB وجود نداشت، خود پوشه ای با همین نام ایجاد کنید. بعد از این مراحل اتصال اینترنت خود را متصل کرده و وارد بازی شوید.

ورود به بازی Call Of Duty Mobile

در بازی کالاف دیوتی موبایل، امکان ورود با نام کاربری و رمز عبور وجود ندارد. تنها راه، ایجاد اکانت فیسبوک یا اکتیویژن است. همچنین به صورت مهمان نیز می­توانید به بازی وارد شوید، اما اگر می­خواهید پیشرفت شما در بازی از بین نرود باید یکی از دو اکانت نام برده را داشته باشید.

هنگام ورود به بازی با منوی پیچیده با گزینه های بسیاری مواجه خواهید شد. ممکن است منوی بازی کمی گیج کننده به نظر برسد، اما جای نگرانی نیست. با گذشت زمان کار با منو راحت تر شده و با انواع بخش های منو آشنا می­شوید.

مقاله پیشنهادی: نصب کالاف دیوتی موبایل روی کامپیوتر

گیم پلی بازی کالاف دیوتی موبایل

به طور کل سبک بازی کالاف دیوتی موبایل به دو دسته چند نفره(Multiplayer) و بتل رویال تقسیم بندی می­شود.

 

سبک چندنفره

در سبک چند نفره یا همان Multiplayer بخش های متنوعی ارائه شده است که هرکدام هیجان خاص خودش را دارد. در این سبک علاوه بر حالت های ثابت بازی، تورنمنت های فصلی مختلفی نیز برگزار می­شود. سبک چند نفره کالاف دیوتی موبایل که سبک اصلی آن محسوب می­شود، دارای بخش های گوناگونی نظیر Team Deathmatch، Domination، Search & Destroy، Frontline و Al VS Practice است.

Team Deathmatch

در این حالت از بازی شما با تشکیل تیم خود، باید به نبرد تیم حریف بروید. در صورت کشتن هر یک از اعضای تیم حریف، امتیاز دریافت می­کنید. هر کدام از تیم ها به امتیاز مشخصی برسند، برنده نهایی بازی می­شوند.

Domination

این بخش از بازی نیز به صورت تیمی است. هر کدام از تیم ها یک مقر دارند. اعضای هر کدام از تیم ها باید سعی کنند، بیس یا همان مقر تیم حریف را تصاحب کنند و از مقر خود نیز در مقابل حملات دشمن دفاع کنند و آن را حفظ نمایند.

Search & Destroy

در بخش Search & Destroy سبک چند نفره، باید یکی از تیم ها بمبی کار بگذارد و تیم دیگر مانع از منفجر شدن بمب شوند. بعد از مدتی جای تیم ها عوض می­شود. به غیر از این مورد، هر تیمی موفق به کشتن تمام اعضای تیم مقابل نیز بشود، پیروز مسابقه خواهد شد.

Frontline

این بخش بسیار شبیه Team Deathmatch است. در این حالت نیز تیم شما باید با اعضای حریف به رقابت بپردازد. هر کدام از تیم ها به امتیاز مشخصی برسد، پیروز نهایی مسابقه می­شود. البته این حالت از بازی یک تفاوت دارد و آن این است که پس از مردن، در قسمت مشخصی از نقشه، به بازی باز می­­­گردید.

Al VS Practice

این بخش مناسب افرادی مبتدی است. در این حالت شما به مبارزه با روبات های هوش مصنوعی می­روید. قبل از اینکه به وارد بخش های بالا شوید، پیشنهاد می­شود در حالت Al VS Practice بازی کنید. مبارزه با این ربات ها، مهارت شما را افزایش می­دهد و باعث می­شود در مبارزه با بازیکن های حرفه ای، عملکرد بهتری داشته باشید.

مقاله پیشنهادی: کالاف دیوتی موبایل هک شده

سبک بتل رویال

احتمالاً این سبک را در دیگر بازی های موبایلی تجربه کرده باشید. کالاف دیوتی موبایل سبک بتل رویال نیز ارائه می­کند و می­توان به صورت چندنفره، تکی یا دونفره در این حالت به رقابت پرداخت. در این سبک، 100 بازیکن شرکت می­کنند.

در ابتدا شما با یک چتر نجات بر روی یک منطقه فرود می­آیید. بعد از فرود در جای مناسب، باید در قسمت های مختلف منطقه به خصوص داخل ساختمان ها به دنبال اسلحه و تجهیزات باشید. زمانی که به اندازه کافی منابع به دست آوردید، به نبرد دیگر بازیکنان بروید. آخرین بازیکنی که زنده بماند، برنده نهایی بازی خواهد بود.

مقاله پیشنهادی: آموزش کلش رویال

مپ هایی که در سبک بتل رویال وجود دارند، دارای محیط های مختلف با ویژگی های متفاوتی هستند. در برخی از قسمت های یک نقشه ممکن است منابع زیادی وجود داشته باشد. البته در نظر بگیرید در هر منطقه ای که مهمات بیشتری وجود دارد، حریفان بیشتری کمین کرده اند! برای همین سعی کنید در محل های شلوغ فرود نیایید، به دلیل اینکه شانس زنده ماندن پایین می­آید. درست است که به دست آوردن مهمات در جاهای دیگر کمی وقت می­گیرد، اما باعث می­شود احتمال پیروزی شما بالا رود.

ویژگی های کلاس ها در سبک بتل رویال کالاف دیوتی موبایل، بازی را برای گیمرها بسیار جذاب تر کرده است. در این بخش 8 کلاس متفاوت موجود است که باید در ابتدای بازی انتخاب نمایید. از ارتقا این کلاس ها در حین بازی غافل نشوید. هنگامی که مشغول بازی در سبک بتل رویال هستید، بازی اعلام می­کند که قسمت های بنفش رنگی به نام نقاط ترمینال آماده است. با استفاده از این مراکز می­توانید کلاس خود را ارتقا داده و ویژگی آن را بهبود بخشید. شما از کلاس های مختلفی می­توانید در سبک بتل رویال کالاف دیوتی موبایل استفاده نمایید:

 • :Clown این کلاس یک اسباب بازی بامزه است. زمانی که آن را به سمت دشمنان پرتاب کنید، یک آهنگ مخصوص از آن پخش می­شود. سپس زامبی ها فراخوانده شده و به سمت دشمنانتان حمله ور می­شوند. در صورتی که زامبی ها دشمنی در اطراف خود نیابند، به سمت اسباب بازی برگشته و دور آن جمع می­شوند. با گذشت زمان اسباب بازی منفجر شده و زامبی ها از بین می­روند.
 • :Scout با استفاده از این کلاس، می­توانید دارت های حسگر دار پرتاب کنید. با استفاده از این دارت ها محل دشمنان لو رفته و حسگر، جای آنها را بر روی رادار نمایش می­دهد.
 • :Medic این کلاس خاصیت شفابخشی دارد. در صورتی که از این کلاس استفاده کنید، یک محدوده درمانی تشکیل می­شود. اگر شما و دیگر اعضای تیمتان در این محدوده قرار بگیرید، میزان سلامتی شما بیشتر می­شود.
 • :Ninja ممکن است نیاز داشته باشید در نبرد از ساختمان ها بالا بروید. این کلاس یک قلاب به شما می­دهد که به وسیله آن می­توانید به بالای ساختمان ها رفته و یا مسیر های طولانی را سریعتر طی کنید.
 • :Mechanic شما با استفاده از این کلاس، یک Drone را در اختیار خواهید داشت. این وسیله از طریق پرواز، رقیبان محدوده شما را پیدا کرده و به شما نشان می­دهد.
 • :Defender سپر در زمان دفاع بهترین وسیله است. این کلاس یک سپر ضد گلوله قوی به شما می­دهد. زمانی که سپر باز شود، یک نور شدید از خود منتشر می­کند که تا سه ثانیه، دید حریفان کور می­شود.
 • :Airborn این کلاس چهار صندلی پرنده به شما می­دهد که به وسیله آن می­توانید به هرجا که می­خواهید پرواز کنید. سرعت این صندلی های پرنده بسیار بالاست و با استفاده از آنها سریع به محل مورد نظرتان می­رسید.
 • :Trickster اگر وضعیت درگیری بسیار شدید شد، باید دنبال یک گزینه فرار باشید. این کلاس بهترین گزینه برای فرار از منطقه خطر است. Trickster دو شبیه سازی از شما ارائه می­کند که هرکدام با سرعت بالایی در حال حرکت به یک سمت خاص هستند. این شبیه سازی تشخیص را برای دشمن سخت می­کند. شما می­توانید از این فرصت استفاده کرده و از محل خطر به سرعت دور شوید.

تنظیمات مربوط به بازی کالاف دیوتی موبایل

 • کنترلر بازی: به دو صورت می­توان بازی را کنترل کرد. 1-روش ساده و 2- روش پیشرفته. در روش ساده فقط کافی است دشمن را هدف بگیرید، سپس اسلحه به طور خودکار شلیک می­کند. این روش مناسب افراد مبتدی است. در روش پیشرفته در صفحه اِلمان هایی قرار دارد که به وسیله آن می­توانید بازی را کنترل کنید. کنترلر کاراکتر و دکمه شلیک از جمله این اِلمان هاست. پیشنهاد می­کنیم اگر می­خواهید یک گیمر حرفه ای شوید و از بازی لذت بیشتری ببرید، روش کنترل پیشرفته را انتخاب نمایید. برای انتخاب روش کنترل به Lobby رفته و بر روی چرخ دنده(تنظیمات) کلیک کنید. سپس در بخش Controls روش ساده یا پیشرفته را انتخاب نمایید.
 • گرافیک بازی: برای تغییر گرافیک بازی به تنظیمات رفته و گزینه Audio and Graphics را انتخاب کنید. در این بخش شما می­توانید کیفیت، فریم و سایر موارد مربوط به گرافیک بازی را تغییر دهید. اگر دستگاه شما سیستم قدرتمندی دارد، می­توانید میزان کیفیت را بالا برده و از بازی لذت ببرید.
 • تنظیمات نور بازی: اگر میزان روشنایی صفحه بازی رضایت شما را جلب نمی­کند، به تنظیمات رفته و گزینه Auto-Brightness یا همان تنظیم خودکار نور را غیرفعال کنید. بعد از این مرحله می­توانید نور را به دلخواه بیشتر یا کمتر کنید.

مقاله پیشنهادی: آموزش کلش اف کلنز

ترفند های بازی کالاف دیوتی موبایل

 1. تمام ماموریت ها را کامل کنید.
 2. در رویدادهای فصلی شرکت کرده و جوایز را دریافت کنید.
 3. در سبک بتل رویال از وسایل نقلیه مختلف از جمله هلیکوپتر حتماً استفاده کنید.
 4. در بازی سریع حرکت کنید.
 5. ترکیب مناسبی از سلاح ها را انتخاب کنید.
 6. استفاده از نارنجک را فراموش نکنید.
 7. در سبک تیمی، با اعضای تیم هماهنگ باشید.
 8. برای پیشرفت در بازی می­توانید از سی پی استفاده کنید. با استفاده از CP می­توانید تجهیزات مورد نیاز خود را از فروشگاه بازی تهیه کنید. توصیه می شود جهت خرید سی پی کالاف دیوتی موبایل به وب سایت های معتبر این حوزه مراجعه کنید.

کالاف دیوتی موبایل بر روی چه دستگاه هایی اجرا می­شود؟

برای گوشی های اندروید باید نسخه سیستم عامل از 5.1.1 به بالا باشد. این بازی در گوشی های آیفون مدل S6 به بالا اجرا می­شود. دستگاه شما حداقل باید دارای 3 گیگ رم باشد.

آیا می­توان سی پی رایگان به دست آورد؟

شما می­توانید با غارت منابع، کامل کردن ماموریت های بازی و یا دنبال کردن شبکه های اجتماعی کالاف دیوتی، سی پی رایگان دریافت نمایید.

از کجا سی پی بخریم؟

وب سایت های معتبر حوزه گیم گزینه­ی مناسبی هستند. یکی از وب سایت های معتبر که چندین سال سابقه فعالیت در این حوزه را دارد، اکسین گیم است. شما می­توانید به وب سایت مجموعه اکسین گیم مراجعه کرده و حساب کاربری خود را ایجاد کنید. بعد از اینکه ثبت نام کردید، در منوی انتخابی خرید سی پی را انتخاب کرده و سفارش خود را ثبت کنید.

چقدر طول می­کشد اکانت ما شارژ شود؟

بعد از ثبت سفارش، در مدت زمان چند دقیقه تا حداکثر 3 ساعت اکانت شما شارژ خواهد شد.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *