آموزش کلش اف کلنز

آموزش کلش اف کلنز (0 تا 100 بازی Clash Of Clans رایگان)

بیشتر افراد با بازی کلش آف کلنز آشنایی دارند. کلش آف کلنز یکی از بهترین تولیدات شرکت سوپرسل محسوب می‌شود. سبک این بازی استراتژیک و ریل‌تایم است. کاربران این بازی باید ابتدا قلمرو مخصوص به خود را به وجود آورند. سپس آن را با انجام آپگریدها گسترش دهند. روزها و ساعات زیادی ممکن است برای رسیدن به مراحل بعد سپری شوند. همین امر باعث افزایش جذابیت این بازی می‌شود. توجه داشته باشید که برای موفقیت در این بازی باید استراتژی‌های خاصی داشته باشید. این بازی آپدیت‌های گوناگونی را به کاربران خود ارائه می‌دهد. آپدیت‌ها باعث هرچه جذاب‌ترشدن بازی می‌شوند. برای آشنایی با این بازی با اکسین گیم همراه باشید.

نحوه نصب بازی کلش آف کلنز

نصب بازی کلش آف کلنز

نصب بازی‌های موبایلی بر روی گوشی‌های اندروید معمولا کار بسیار ساده‌ای است. همه گیمرها می‌توانند بدون هیچ مشکلی این بازی‌ها را روی گوشی خود نصب کنند. البته گاهی اوقات گیمرها با نحوه‌ی نصب این بازی‌ها آشنا نبوده یا دچار مشکل می‌شوند. در ادامه به نحوه نصب بازی کلش آف کلنز روی گوشی‌ها می‌پردازیم.

نصب بازی کلش آف کلنز روی گوشی‌های اندرویدی

در بازی کلش آف کلنز، بازیکنان مدیریت و رهبری یک دهکده را برعهده می‌گیرند. همچنین می‌توانند با خرید الماس از تمامی آیتم‌های این بازی استفاده نمایند. برای نصب بازی کلش آف کلنز بازیکن باید مراحلی را برای نصب انجام داده و سپس اقدام به انجام بازی کند.

برای نصب این بازی لازم است مراحل زیر را به‌طور دقیق انجام دهید:

 1. ابتدا بازیکن باید فایل این بازی را از سایت‌های معتبر دانلود نماید.
 2. در مرحله بعد باید فایل APK را نصب کند.
 3. بازیکن در سومین مرحله باید فایل دیتا را از حالت فشرده خارج نماید.
 4. در مرحله چهارم، بازیکن باید پوشه freefireth را در مسیر Android/obb کپی کند.
 5. در پایان این مراحل بازیکن می‌تواند بازی را اجرا نماید.

توجه داشته باشید که بازیکنان برای اجرای این بازی روی گوشی‌های IOS، لازم است ابتدا فایل بازی را ازApp Store دانلود نمایند.

ساخت اکانت کلش آف کلنز

ساخت اکانت کلش آف کلنز

ساخت اکانت کلش آف کلنز مزایای بسیار زیادی دارد. بسیاری از افراد بدون ایجاد اتصال بین جیمیل و کلش آف کلنز، به فعالیت در آن پرداخته و ریسک زیادی را به جان می‌خرند. توجه کنید که در صورت یک اشتباه کوچک، تمامی زحمات بازیکن در این بازی بر باد می‌رود. بنابراین توصیه می‌شود که برای شروع بازی کلش آف کلنز حتما در آن اکانت ساخته و آن را به جیمیل خود متصل نمایید. با این‌کار می‌توانید اکانت خود را برای مدتی طولانی نزد خود نگه دارید. با ساخت اکانت کلش آف کلنز، حتی درصورت تعویض دستگاه می‌توانید با وارد کردن جیمیل، اکانت کلش آف کلنز خود را بازگردانید. بنابراین با ساخت این اکانت ریسک حذف شدن و از بین رفتن دسترسی وجود نخواهد داشت.

مقاله پیشنهادی: گرفتن جم کلش اف کلنز رایگان

راهنمای ساخت اکانت کلش آف کلنز

 1. اولین مرحله برای داشتن اکانت کلش آف کلنز، دانلود و نصب این نرم‌افزار است. پس‌ از نصب این برنامه، وارد محیط نرم‌افزار شوید. دو گزینه برای شما نمایش داده می‌شود که باید یکی از آن دو را انتخاب نمایید. دو گزینه‌ Log in و دیگری Sign in به شما نمایش داده می‌شود. مورد اول برای کسانی است که از پیش اکانت کلش آف کلنز دارند و می‌خواهند اکانت قبلی خود را در دستگاه جدید اجرا نمایند. مورد دوم برای کسانی است که می‌خواهند یک اکانت کلش آف کلنز جدید ایجاد کرده و در آن فعالیت کنند. بنابراین روی گزینه Sign in کلیک نمایید و مراحل بعدی ساخت کلش آف کلنز را دنبال کنید.
 2. در مرحله بعدی اطلاعات خود و اکانت موردنظر را به‌طور کامل وارد نمایید. بعد از اتمام وارد کردن اطلاعات، باید اکانت جیمیل خود را به اکانت کلش آف کلنز متصل کنید. توجه کنید که باید اکانت کلش آف کلنز خود را به یک جیمیل در دسترس متصل نمایید. قطعا در آینده با استفاده از این جیمیل، می‌توانید به اکانت کلش آف کلنز خود دسترسی داشته باشید.
 3. در مرحله آخر باید به بخش تنظیمات در داخل بازی وارد شوید. سپس در این بخش روی گزینه google sign in کلیک کرده و آدرس جیمیل خود را در جای مشخص ‌شده وارد کنید. شرکت سوپرسل با ارسال ایمیل تایید به آدرس جیمیل داده‌ شده، شما را به مراحل اصلی هدایت می‌کند. سپس شما باید کد فعال‌سازی را وارد نمایید یا روی لینک تایید زده تا اتصال دو اکانت به انجام برسد.

معرفی عناصر بازی کلش آف کلنز

عناصر بازی کلش آف کلنز

بازی کلش آف کلنز از 4 عنصر بسیار مهم تشکیل شده است. در ادامه هر یک از آن‌ها را معرفی خواهیم کرد.

عنصر اول: اکسیر معمولی

اکسیر معمولی توسط دستگاه‌های سازنده اکسیر تولید شده و رنگ بنفشی دارد. این اکسیر با حمله بازیکنان دیگر دزدیده می‌شود. اکسیر معمولی نقش بسیار مهمی در پیشرفت نیروهای قلعه دارد. سربازان توسط این نوع اکسیر ساخته می‌شوند. بازیکنان برای ساخت یا ارتقای سربازها و ساختمان‌های مربوط به ارتش نیاز به اکسیر معمولی خواهند داشت. در ابتدا بازی دو دستگاه سازنده اکسیر وجود دارند، که هر کدام از آن‌ها به‌صورت کاملا خودکار به تولید اکسیر می‌پردازند. این اکسیرها درون مخزنی مخصوص نگهداری می‌شوند. همچنین بازیکنان می‌توانند با حمله به بازیکنان دیگر اکسیرهای ذخیره یا تولیدشده آن‌ها را به غارت ببرند.

عنصر دوم: اکسیر سیاه

اکسیر سیاه ماده سیاه ‌رنگی است، که در بازی‌ کلش آف کلنز کاربرد زیادی دارد، بازیکنان زمانی می‌توانند این اکسیر را به دست آورند، که تالار شهر به لول 7 رسیده باشد. نیروهای سیاه با استفاده از این اکسیر تمرین می‌کنند.

عنصر سوم: طلا

بازیکنان از ابتدا بازی با عنصر طلا آشنا می‌شوند. طلا نیز مانند اکسیر معمولی‌‌‌‌، دارای اهمیت زیادی است. عنصر طلا را می‌توان با حمله به بازیکنان دیگر و غارت از آن‌ها یا با استفاده از معادن طلا کسب کرد. از طلا میتوان برای ساخت یا ارتقا دیوارها، تالارشهر و وسایل دفاعی استفاده کرد.

عنصر چهارم: الماس

بازیکنان الماس را ارزشمندترین عنصر در این بازی می‌دانند. بازیکنان سرعت ارتقا و آموزش نیروها را با استفاده از این عنصر افزایش می‌دهند. از این عنصر بیشتر برای ساخت و آزاد کردن کارگران برای ساخت‌وساز استفاده می‌شود. بازیکنان می‌توانند با حذف موانع در سرزمین یا انجام دادن برخی ماموریت‌ها عنصر الماس را کسب کنند.

خرید جم بازی کلش اف کنز

خرید جم بازی کلش اف کنز

بازیکنان پس ‌از نصب بازی کلش آف کلنز، می‌توانند برای ارتقا سطح بازی خود و استفاده از امکانات بازی اقدام به خرید جم کلش آف کلنز موبایل نمایند. خرید جم بازی کلش آف کلنز از اکسین گیم به بازیکنان کمک می‌کند که از آیتم‌های جدید بازی استفاده کرده و به‌ سرعت پیشرفت کنند.

معرفی ساختمان های بازی کلش آف کلنز

هر کدام از ساختمان‌های موجود در بازی کلش آف کلنز کاربرد و میزان اهمیت متفاوتی از دیگر ساختمان‌ها دارند. در ادامه به معرفی ساختمان‌های تشکیل‌دهنده این بازی می‌پردازیم.

ساختمان های بازی کلش آف کلنز

 1. ساختمان هال‌تان: این ساختمان اصلی‌ترین و مرکزی‌ترین ساختمان دهکده بازیکنان محسوب می‌شود. تصرف این ساختمان توسط مهاجمان به منزله پیروزی آن‌ها محسوب می‌شود. یکی از اصلی‌ترین اهداف قبیله‌ها در حمله به قبیله‌ دیگر تصرف مرکزی‌ترین ساختمان آن‌ها است. به ‌همین خاطر قبایل باید با تمام توان و استفاده از سازه‌های دفاعی از هال‌تان در برابر حملات مهاجمان محافظت کنند.
 2. ساختمان منابع: وظیفه ساختمان منابع، جمع‌آوری و ذخیره‌سازی منابع اصلی بازی یعنی طلا و اکسیر می‌باشد.
 3. ساختمان معدن طلا: وظیفه این ساختمان استخراج طلا در روند بازی است.
 4. ساختمان انبار طلا: طلاهای استخراج شده‌ در این ساختمان انبار می‌شوند. طلاهای به غنیمت برده شده طی حمله‌ها، در این ساختمان ذخیره می‌شوند.
 5. ساختمان انبار ذخیره اکسیر: اکسیرهای تولید شده توسط گیمرها، در این ساختمان ذخیره‌سازی می‌شوند.
 6. معدن اکسیر: محل استخراج اکسیرهای موجود و قابل‌استفاده در بازی، معدن اکسیر می‌باشد.
 7. ساختمان اکسیر سیاه: اکسیر سیاه پس‌ از استخراج در این ساختمان ذخیره‌سازی می‌شود.
 8. ساختمان معدن اکسیر سیاه: اکسیر سیاه از این ساختمان استخراج می‌شود.
 9. ساختمان دفاعی: وظیفه این ساختمان حفاظت از دهکده در برابر تهاجمات دشمن است.
 10. ساختمان ارتش: آموزش سربازان و تولید آن‌ها در ساختمان ارتش صورت می‌گیرد. این ساختمان از جمله مهم‌ترین ساختمان‌های دهکده محسوب می‌شود.
 11. ساختمان‌های دکوری: به‌منظور زیباسازی دهکده ساختمان‌های دکوری در دسترس بازیکنان قرار گرفته‌است. این ساختمان‌ها باعث زیبایی دهکده می‌شوند.

معرفی آیکون‌های بازی کلش آف کلنز

 1. آیکون چرخ‌دنده: این آیکون پایین و سمت راست صفحه به‌منظور ورود به تنظیمات قرار گرفته است.
 2. آیکون دختر: برای دسترسی بازیکنان به لیست عملیات‌های ویژه و جایزه‌دار، این آیکون در صفحه قرار گرفته است.
 3. آیکون فروشگاه: برای تهیه و تعمیر ساختمان‌های اصلی، الماس و تجهیزات این آیکون مورد نیاز است.
 4. آیکون حمله: برای مشاهده سایر قبایل در بازی و حمله به آن‌ها، این آیکون در دسترس بازیکنان است.
 5. آیکون کاپ: برای دیدن امتیازات گیمرها در لیگ‌های مختلف، این آیکون در صفحه اصلی قرار گرفته است.
 6. آیکون فلش: این آیکون سمت چپ و بالا صفحه برای ایجاد ارتباط و چت با اعضای گروه مورد استفاده است.

معرفی قبیله و اعضای آن (clan)

در ابتدای بازی یک ساختمان مخروبه در گوشه صفحه قرار دارد. بازیکنان با تعمیر آن می‌توانند به قبیله بپیوندند. بازیکنان با پیوستن به هر قبیله می‌توانند در فعالیت‌های گروهی مثل حمله‌ها و چالش‌های چند نفره شرکت کنند.

 • لیدر: هر قبیله فردی به نام رهبر یا لیدر دارد. رهبر کسی است که قبیله را تاسیس کرده ولی می‌تواند آن را به شخص دیگری انتقال دهد. رهبر برای اداره بهتر قبیله، افرادی را تحت عنوان کولیدر انتخاب می‌کند. رهبر تنها کسی است که هیچ عضوی توانایی اخراج او را ندارد.
 • کولیدر: کولیدرها کسانی هستند که اختیارات نسبتا زیادی دارند. از جمله این اختیارات می‌توان به توانایی شروع جنگ، بیرون کردن افراد و امور دیگر اشاره کرد.
 • الدر: الدرها کسانی هستند که مقام متوسطی دارند و مدتی است که در قبیله بوده‌اند. این افراد توانایی‌های محدودی دارند. الدرها در رده بعدی کولیدرها قرار می‌گیرند. این افراد باید تحت امر کولیدرها رفتار کنند و نمی‌توانند آغازکننده وارها باشند.
 • ممبر: ممبرها جزو اعضای معمولی گروه محسوب می‌شوند. این افراد هیچ‌گونه مقامی ندارند و نمی‌توانند کسی را به گروه دعوت یا اخراج کنند. ممبرها دارای هیچ اختیاری در گروه نیستند.

معرفی نوارهای بازی کلش آف کلنز

نوارهای رنگی مختلفی در صفحه بازی وجود دارند. نوارهای رنگی موجود در صفحه اصلی بازی شامل نوار زرد، بنفش، سبز و آبی می‌باشند. در ادامه به معرفی نوارهای رنگی طراحی‌شده روی صفحه اصلی بازی می‌پردازیم.

 • نوار زرد: نوار زرد نشان‌دهنده میزان طلا ذخیره‌شده توسط بازیکن می‌باشد. از این نوار میتوان برای ساخت‌وساز و گسترش ساختمان‌های دفاعی استفاده نمود.
 • نوار بنفش: نوار بنفش نشان‌دهنده مقدار اکسیر جادویی ذخیره‌شده توسط بازیکنان می‌باشد. از این نوار برای ساخت‌وساز و ساخت ساختمان‌های نظامی استفاده می‌شود.
 • نوار سبز: نوار سبز نشان‌دهنده میزان الماس ذخیره‌شده توسط بازیکنان می‌باشد. از این نوار برای افزایش سرعت ساخت‌وسازها و تهیه میزان طلا و اکسیر بنفش استفاده می‌شود.
 • نوار آبی: نوار آبی نشان‌دهنده‌ی لول گیمرهای بازی کلش آف کلنز می‌باشد. لول گیمرها براساس میزان ساعات شرکت در بازی، مقدار ساخت‌وسازها و تعداد حملات تعیین می‌شود.

چگونه می‌توانیم به کسی در بازی حمله کنیم؟

به طورکلی در بازی کلش آف کلنز به دو شخص میتوان حمله کرد. یکی به منظور انتقام از بازیکنانی که به شما حمله کرده‌اند و دیگری به صورت رندوم انتخاب می‌شود.

چگونه از حمله‌ دیگران جلوگیری کنیم؟

در بازی کلش آف کلنز درصورت آنلاین بودن شما، کسی توانایی حمله به شما را ندارد. البته اگر آفلاین باشید، دیگران می‌توانند به شما حمله کنند.

درصورت علاقه‌مندی به شروع بازی از اول، چه‌کاری باید انجام دهیم؟

برای این کار ابتدا باید به بخش Setting رفته و در قسمت Apps، بازی کلش آف کلنز را پیدا کنید. سپس‌ روی گزینه Clear Data کلیک نمایید و دوباره بازی را اجرا کنید.

نقطه قوت بازی کلش آف کلنز چه چیزی است؟

این بازی نقاط قوتی از جمله گرافیک بسیار بالا، محیط سه بعدی و ترکیب رنگ جذاب و زنده دارد.

جنگ قبیله‌ای چه چیزی است و چگونه انجام می‌شود؟

در نسخه جدید کلش آف کلنز، جنگ قبیله‌ای افزوده شده است. در این جنگ لیدر یا کولیدر با انتخاب اعضا موردنظر، جنگ قبیله‌ای را با قبیله دیگر شروع می‌کند.

بازی کلش آف کلنز یکی از برترین بازی‌های استراتژیک در دنیای بازی‌ها محسوب می‌شود. توجه کنید که برای ارتقا سطح خود باید به‌طور پیوسته به بازیکنان و قبیله‌های دیگر حمله کنید. در این مقاله سعی کردیم درباره بازی کلش آف کلنز اطلاعات مفیدی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. امیدواریم با انجام این بازی اوقات بسیار خوشی را برای خود فراهم کنید.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *